Nagła śmierć Dave’a Mustaine’a

0

Szok, zaskoczenie, niedowierzanie i łzy w oczach. Mało prawdopodobne by ten utwór zrobił na kimś aż tak duże wrażenie. Źle jednak nie było. „Sudden Death” (tłum. nagła śmierć) to pierwszy singiel z płyty „Th1rt3en” nagranej przez Dave’a Mustaine’a z grupą Megadeth w 2011 roku. Też lubicie tę piosenkę?

Wybaczcie jeśli Was wkurzyłem. Uczę się nowoczesnego dziennikarstwa oraz budowania zasięgu posta. W ciągu ostatniego tygodnia co chwilę napotykam czarno-białe zdjęcie jakiegoś muzyka z tytułem, który zawiera co najmniej jeden wyraz, sprawiający, że przeszywa mnie zimny dreszcz. Najwidoczniej uznano, że skoro śmierć dobrze się klika, to jak w mniej lub bardziej dosadny sposób się ją zasugeruje to podniesie się nieco oglądalność tekstów.

W procederze tym celuje „Teraz Rock” – czasopismo dla starych ludzi, którzy są szczególnie wyczuleni na punkcie nekrologów. Fanpage tego zacnego czasopisma ma 115 tysięcy obserwujących. To nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ale od dziś o jednego mniej, bo osobiście odlajkowałem. W moim wieku serce jest już zbyt słabe, by co chwilę przeżywać: „O kur… a! A nie, jednak nie umarł”.
Czasopismo utrzymuje, że czarno-białe zdjęcia otrzymuje od muzyków i to nie ich wina, że ktoś ma błędne skojarzenia. Tak. Z pewnością tak właśnie jest. Przynajmniej w przypadku Azarath.

– Zmarł Tomasz Knapik!
– Ale on nie miał nic wspólnego z muzyką rockową…
– Dobra, ale nie żyje! Będą klikać!
– Tomasz Knapik nie żyje/Teraz Muzyka

Mistrzostwo i niedościgniony wzór clikbaitu Teraz Rock ustanowił jednak parę lat temu artykułem pt. „Zimerman dołączył do Alice In Chains”. Wszystkim, którzy chcą zaoszczędzić czasu szybko tłumaczę, że nie chodzi o to, że słynny pianista zasilił skład amerykańskiej grupy, ale o to, że wyraził podczas koncertu niezadowolenie z powodu rejestrowania jego występu smartfonem. – „Krystian Zimerman dołączył zatem do grupy muzyków, którzy coraz głośniej wyrażają swoje niezadowolenie z powodu nagrywania przez fanów ich występów za pomocą telefonów” – konkluduje autor artykułu. – Ostatnio swój sprzeciw w tej sprawie wyrażał Jerry Cantrell, gitarzysta Alice In Chains.

Serio, taki artykuł się kiedyś ukazał.

Krystian Zimerman dołączył do Alice In Chains

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj